Ok Yaydan Çıktı Bir Kere!

Siteyi 2 günde yapmış olmama rağmen 8 gün yatmakla geçti diyebilirim. Sadece arkadaşlarımla paylaşabilecek kadar cesarette bulunabildim. Paylaştığım kişilerin beğenmesine rağmen içimden hiçbir şey yapmak geçmedi. Fikirlerim vardı ama "yapmalı mıyım, devam etmeliyim" gibi sorularla boğuştum. Ta ki bugüne kadar..


Siteyi açtığımda durumu, seminerine katıldığım hocam ile paylaşmıştım. Bugün bana "Yeni dönebiliyorum mailine, kusura bakma lütfen. Haberlere çok sevindim. Bu unuttuğumuz dinamikleri hayata geçirince artık oradan devam edeceğiz. Arada sırada düşüşler olabilir, ama ok yaydan çıktı bir kere" mailini attı. "Bu zamanlama tesadüf olamaz" dedim kendi kendime.


Bugün başka bir girişimcilik seminerine katıldım. Chat bölümüne "Bir girişimde bulundum. Arkadaşlarımla paylaştım ama bunu insanlarla paylaşabilecek cesaretim yok" yazma cesaretinde bulundum. Seminer yöneticisinin dikkatinden kaçmadı ve sanki ilk defa görünür olduğumu hissettim. 30 Mayıs'ta girişimci kişilere, kendilerini tanıtmak için bir seminer yapacağını ve siteyi tanıtmam için kendisine mail atmam gerektiğini söyledi. "SIRA SONUNDA BANA MI GELDİ" diye içimden çığlık çığlığa bağırdım. Oysa o 8 gün "yine aynı çemberim içine düştüm" girdabı vardı. Bu üst üste gelen mesajlara "devam etmelisin" cevabı bile belirmeden yine kendimi bu yazıyı yazarken buldum. Senelerdir boğuştuğum "kendimi göstermeli miyim, fikrimi söylemeli miyim, şu an yeri değil mi" sorularının cevabı olarak "boşver kübra gerek yok" diyerek kendimi dizginledim. Ama şimdi, ok yaydan çıktı bir kere!


Kaç defa "burada bir atak yapmalı mıyım" düşüncesine kapılıp adım atmadın? İlişki, iş, arkadaşlık her konuda! Sana yakın geçmişimden bir örnek vereyim.

Güzel vakit geçirdiğim bir insanla alakalı yanlış bir karar verdim. Yaşadığım bu ana kadar seçtiğim insan döngüsüneden çıktığımı düşündüren ilk kişiydi. Bense kafamda çeşitli bahaneler ürettim ve korkup kaçtım. Aradan zaman geçince, kişiye hislerimi açtım ama artık, geçti. İlk defa hayal kırıklığına uğramadım, uğrattım ve ilk defa hatamı kabul edip, somut bir eylemde bulunabilmişim gibi hissettim.

Şimdi soruyorum sana, benden ne eksildi?

Zaten benim olan bir şey eksilebilir miydi?


Seninle, sonuçları farklı iki konuda, cesaretli hissettiğim anımı paylaştım.

Peki, senin, sonucu ne olursa olsun hissetmekten keyif alacağın duygu ne?

©2020, Satori